محققان می گویند؛

اسید فولیک از خودکشی جلوگیری می کند

اسید فولیک از خودکشی جلوگیری می کند

اعصاب سنج: اعصاب سنج: پژوهشگران پی بردند زمانی که افراد از اسید فولیک تجویزی استفاده می کردند، احتمال این که برای لطمه رساندن به خود یا مبادرت به خودکشی تحت درمان قرار گیرند تا 44 درصد کاهش پیدا می کند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، اسید فولیک شکل مصنوعی فولات یا ویتامین B۹ است که در مکمل ها استفاده می شود.
کارشناسان تاکید نمودند که یافته های جدید ثابت نمی کند که اسید فولیک به خودی خود خطر خودکشی را کم می کند.
«رابرت گیبونز»، محقق ارشد از دانشگاه شیکاگو، می گوید: «برای اثبات این که اسید فولیک تأثیر مستقیمی بر رفتار خودکشی دارد، باید یک کارآزمایی بالینی صورت گیرد که در آن افراد بطور تصادفی از این ویتامین بهره گیرند.»
تحقیقات گذشته سطوح پایین فولات در خون را با افسردگی مرتبط دانسته است. و هنگام ارزیابی بیماران از نظر افسردگی، تعدادی از متخصصان سلامت روان آزمایش خون را برای اندازه گیری فولات و همین طور ویتامین D و B۱۲ تجویز می کنند برای اینکه کمبود این مواد مغذی با علایم افسردگی نیز مرتبط می باشد.
برای تحلیل و بررسی جدید، پژوهشگران به پایگاه داده بیش از ۸۶۶۰۰۰ آمریکایی مراجعه کردند که بین سالهای ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷ نسخه اسید فولیک را دریافت کرده بودند.
به طور کلی، این مطالعه نشان داد که میزان لطمه رساندن به خود / مبادرت به خودکشی زمانی که افراد از اسید فولیک استفاده می کردند حدودا به نصف کم شد.
استفاده از اسید فولیک همچنان با کاهش ۴۴ درصدی خطر مبادرت به خودکشی / خودآزاری مرتبط بود.
گیبونز اظهار داشت: «هنوز احتمال دیگری هم وجود دارد: شاید افرادی که از مکمل های نسخه ای استفاده می نمایند علاقه خاصی به تقویت سلامت خود داشته باشند و این ارتباط را توضیح می دهد.»
اکنون پژوهشگران قصد دارند اسید فولیک را در یک کارآزمایی بالینی آزمایش نمایند و بررسی نمایند که آیا این مکمل می تواند افکار و رفتارهای خودکشی را کم کند یا خیر.


منبع:

1401/07/11
11:05:59
5.0 / 5
161
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج