سرپرست مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت مطرح كرد

سیر نزولی پیک اولیه آنفلوآنزا

سیر نزولی پیک اولیه آنفلوآنزا

اعصاب سنج: بدنبال بروز سالیانه بیماری آنفلوآنزا که از اواخر مهر ماه سال جاری شروع و در اواسط آبان ماه به اوج موج اولیه خود رسید، اکنون در سیر نزولی پیک بروز اولیه قرار داریم.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر شهنام عرشی با بیان این مطلب، اظهار داشت: بروز سالیانه آنفلوآنزا بطور معمول دارای سه موج است که موج اولیه بروز بیماری به طور معمول در ابتدای فصل پاییز، موج دوم بطور معمول با شدت کمتر از موج اولیه در ضمن ماه های بهمن و اسفند و موج سوم در اردیبهشت ماه سال بعد رخ می دهد.
عرشی اضافه کرد: باتوجه به گذر از پیک بزرگ موج اولیه و سیر نزولی فعلی آن، از اکنون باید آمادگی جهت بروز موج دوم در بهمن ماه سال جاری داشته باشیم. در این جهت آموزش های بهداشت فردی و اجتماعی با تأکید بر استفاده از ماسک خصوصاً در اماکن بسته و بدون تهویه، شستشوی مرتب دست ها، تهویه مناسب اماکن به خصوص اماکن تجمعی و انجام واکسیناسیون آنفلوانزا در گروههای هدف و اولویت دار بسیار لازم است.
سرپرست مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: به سبب احتمال مبتلاشدن به بیماری در تمام فصول سال، انجام واکسیناسیون آنفلوانزای سالیانه منوط به انجام آن فقط در اوایل مهر ماه نیست و در هر زمانی از طول سال و برای گروههای اولویت دار، باتوجه به دسترسی به واکسن آنفلوانزا، الزامی و لازم است.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، عرشی اظهار داشت: همین طور لازم است در صورت علامت دار بودن، نسبت به مراجعه به پزشک اقدام نموده و از مصرف خودسرانه دارو و خود درمانی پرهیز کرده و سفارش می شود تا رفع علامت های حاد بیماری، از حضور در محل کار و مدرسه اجتناب شود.
منبع:

1401/09/13
15:11:59
5.0 / 5
297
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج