رئیس بنیاد مستضعفان خبر داد

جزئیات راه اندازی بیمارستان جدید علوی آبادان

جزئیات راه اندازی بیمارستان جدید علوی آبادان

به گزارش اعصاب سنج، خوزستان رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ضمن اشاره به راه اندازی تمامی بخش های تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان علوی آبادان، از کوشش برای تکمیل و تجهیز این بیمارستان از جانب وزارت بهداشت اطلاع داد.سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از بیمارستان جدید علوی آبادان که بامداد امروز (۴ بهمن ماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: این بیمارستان از نظر هزینه ساختمانی به صورت صددرصد توسط بنیاد مستضعفان راه اندازی شده و تکمیل آن هم بر عهده وزارت بهداشت است ازاین رو طبیعی است که تجهیز کامل آن کمی زمان ببرد.

به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، وی ضمن اشاره به این که بیمارستان علوی آبادان ۲۴۲ تخت خوابی است، اضافه کرد: این بیمارستان یکی از مدرن ترین و بهترین بیمارستان های تازه تاسیس کشور است که به قیمت امروز، بنیاد مستضعفان برای ساخت آن ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده و با تجهیزاتی که وزارت بهداشت به آن وارد می نماید این عدد بسیار بالاتر خواهد رفت.

فتاح افزود: تمام بخش های تخصصی و فوق تخصصی در بیمارستان علوی فعال می شوند و شرایط و تسهیلاتی هم باید برای تثبیت کادر در آن ایجاد شود.

وی با تکیه بر این که از نظر سازه ای تمام استانداردهای در ارتباط با زلزله، آتش نشانی و ایمنی و مباحث عفونی بخش ها در بیمارستان علوی آبادان رعایت شده است، اظهار داشت: این بیمارستان در تراز بین المللی و روز دنیا ساخته شده و بنیاد در ساخت آن در همه مراحل، با وزارت بهداشت هماهنگ بوده است.

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تصریح کرد: در بازدید امروز نکاتی عنوان شد و کارهای مورد نیاز مطرح شده را انجام خواهیم داد چونکه معتقدیم مردم آبادان شایسته دریافت چنین خدمات بالایی هستند. تلاش می نماییم کاری انجام بدهیم که رضایت مردم را به دنبال داشته باشد و با تجربه آبادان در حوزه پزشکی، این بیمارستان رونق بیشتری خواهد گرفت.

در ادامه علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان نیز اظهار داشت: به آقای فتاح تبریک می گویم که کمک کردند تا این هدیه مقام معظم رهبری به مردم آبادان و خرمشهر در کمترین فرصت آماده شود.

وی بیان نمود: امیدوارم با قول های داده شده، دیگر بخش های این بیمارستان هم افتتاح شوند تا یک قدم موثر برای درمان مردم آبادان، خرمشهر و زائرانی که از عراق تشریف می آورند، برداشته شود.

دکتر سید محمد محمدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز اظهار داشت: امروز در این بیمارستان کار به صورت آزمایشی شروع شده است و امیدوار هستیم با اتمام تجهیز، بهره برداری کامل آن صورت گیرد.

وی اضافه کرد: با تجهیز کامل و تأمین نیروی انسانی بیمارستان علوی آبادان، حدود ۲۵ درصد به ظرفیت تخت های شهرستان آبادان افزوده می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: با انجام آزمون استخدامی ۵۰ نفر برای فعالیت در این مجموعه جذب خواهند شد و در آزمون پایان سال هم کادر اداری و پرستاری بیمارستان تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پزشکانی که ماه گذشته جذب شدند هم در بیمارستان علوی آبادان خدمات رسانی می‎ کنند، اضافه کرد: وزارت بهداشت هم این قول را داده که در زمینه تجهیز بیمارستان کمک بیشتری داشته باشد.

منبع:

1401/11/04
14:43:29
5.0 / 5
209
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج