آمار جهانی کرونا ثبت ۱۲۱۹ فوتی در شبانه روز گذشته

آمار جهانی کرونا ثبت ۱۲۱۹ فوتی در شبانه روز گذشته

به گزارش اعصاب سنج، بنابر جدید ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تابحال به ۶۷۶ میلیون و ۲۰ هزار و ۷۰۴ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۷۷۰ هزار و ۲۴ بیمار هم تایید شده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، بر مبنای آمار رسمی عرضه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۱۹ نفر را گرفت و ۱۶۴ هزار و ۷۲۴ ابتلای جدید هم به ثبت رسید.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا ظهر امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۱۰۴، ۴۵۳، ۰۰۳ ۱، ۱۳۵، ۹۵۷ ۲ هند ۴۴، ۶۸۳، ۲۵۰ ۵۳۰، ۷۴۵ ۳ فرانسه ۳۹، ۵۳۳، ۳۲۳ ۱۶۴، ۲۸۶ ۴ آلمان ۳۷، ۸۲۲، ۵۷۷ ۱۶۶، ۱۲۸ ۵ برزیل ۳۶، ۸۶۶، ۶۵۸ ۶۹۷، ۳۴۵ ۶ ژاپن ۳۲، ۶۷۳، ۶۶۵ ۶۹، ۰۳۳ ۷ کره جنوبی ۳۰، ۲۴۳، ۳۹۳ ۳۳، ۵۷۴ ۸ ایتالیا ۲۵، ۴۸۸، ۱۶۶ ۱۸۷، ۲۷۲ ۹ انگلیس ۲۴، ۲۷۴، ۳۶۱ ۲۰۴، ۱۷۱ ۱۰ روسیه ۲۱، ۹۷۷، ۶۵۳ ۳۹۵، ۱۹۴ برپایه این آمار، ژاپن در شبانه روز گذشته همچنان بالاترین نرخ مبتلا شدن و فوتی را در میان سایر کشورها گزارش کرده است.
آمریکا همینطور با بیشتر از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
دو کشور برزیل و هند بعد از ایالات متحده هم بالاترین نرخ مرگ های کرونایی در جهان را تابحال گزارش کرده اند.
در اروپا هم فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۵ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۴ هزار و ۶۱۴ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۷۵۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.1401/11/16
18:46:28
5.0 / 5
325
تگهای خبر: بیمار , بیماری
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج