معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی شاهرود:

شیوع بیماری ویروسی جدید در شاهرود

شیوع بیماری ویروسی جدید در شاهرود

به گزارش اعصاب سنج، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شیوع بیماری ویروسی جدید در این شهرستان اطلاع داد و اظهار داشت: سرگیجه، بی حالی، اسهال و استفراغ، ضعف و... در زمره علایم این بیماری است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، آرش صیدآبادی قبل از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از شیوع بیماری ویروسی در شاهرود و میامی اطلاع داد و ابراز کرد: طی چند روز اخیر موارد گوناگونی از علایم یکسان در بیمارستان ها و درمانگاه های شهرستان شاهرود گزارش شده است.
وی با اشاره به اینکه افراد با علائمی مانند اسهال، حالت تهوع، ضعف، سرگیجه و خستگی و همینطور سردرد به پزشکان و درمانگاه ها رجوع می کنند، ابراز کرد: تحقیقات ما نشان داده است که این بیماری ویروسی است و اخیرا شیوع پیدا کرده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه راهکارهای مقابله با این ویروس مانند همه بیماری های ویروسی دیگر عدم تماس، رعایت بهداشت و … است، بیان نمود: تحقیقات اولیه نشان داده است که آب و غذا منشأ این بیماری نبوده است.
صید آبادی با اشاره به اینکه دوره درمان بیماری وایرال شده مذکور نهایتا یک هفته است و اغلب رجوع کنندگان بعد از درمان با حال خوش ترخیص شدند، ابراز کرد: استفاده از مایعات فراوان و استراحت در منزل و عدم حضور در مجامع عمومی از مهم ترین سفارش های ما به مردم است.
وی با اشاره به اینکه نگرانی هایی در رابطه با آب شاهرود بخصوص در زمان کم آبی و اجبار به استفاده از چاه های ارگانی در این شهرستان شائبه هایی را مطرح کرده که شاید منشأ بیماری از آب باشد، اضافه کرد: تا کنون این امر اثبات نشده اما بازهم بهتر است مردم آب را بجوشانند و استفاده نمایند.
معاون علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه کلر سنجی هایی که در آب شاهرود صورت گرفته که نتایج آن نشان داده است که سطح کلر مناسب می باشد، تصریح کرد: با عنایت به تست کلرسنجی این بیماری امکان دارد ریشه و منشأ دیگری داشته باشد اما بازهم آب شاهرود برای آزمایش بیشتر به لابراتوار ها ارسال شده است.


منبع:

1402/04/23
17:00:52
5.0 / 5
265
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج