مدیركل انتقال خون یزد خبر داد؛

یزد سومین اهدای کننده مستمر خون کشور

یزد سومین اهدای کننده مستمر خون کشور

به گزارش اعصاب سنج، مدیرکل انتقال خون یزد با اشاره به اینکه استان یزد هم سومین استان اهداکننده خون مستمر در کشور است، اعلام نمود: ۶۵ درصد اهداکنندگان یزد سالی دو مرتبه خون اهدا می کنند.سیدمحمدرضا آقایی میبدی در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: امسال افزایش پنج درصدی اهداکنندگان خون و افزایش ۱۵ درصدی حضور مردم به اداره کل انتقال خون را شاهد بودیم.
وی اضافه کرد: به صورت معمول ۱۰ تا ۱۵ درصد از مراجعان به مراکز اهدای خون به علل مختلف پزشکی معاف از خونگیری می شوند که بر همین مبنا هم از مجموع ۵۵ هزار رجوع کننده به مراکز خون گیری استان در یکسال گذشته، حدود ۴۵ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.
آقایی میبدی با اشاره به اینکه تنها سه درصد از اهدا کنندگان خون در استان یزد، بانوان هستند، بیان نمود: خیلی از بانوان کم خونی را علت عدم رجوع برای اهدای خون عنوان می کنند در حالیکه تمام مراجعان به مراکز اهدای خون شامل مرد و زن از لحاظ کم خونی بررسی می شوند و می توانند از مشاوره های بهداشتی و تغذیه ای برخوردار شوند.
مدیرکل انتقال خون یزد خاطرنشان کرد: متوسط اهدای خون در کشور ۲۵ در هزار است در حالیکه این رقم در استان ۳۵ در هزار ثبت شده است.
آقایی میبدی با تکیه بر این که هیچ بیماری در استان یزد در تأمین خون و فرآورده های آن با مشکل مواجه نمی گردد، اضافه کرد: خوشبختانه ذخایر خونی کشور و هم استان یزد در دولت سیزدهم، دو برابر شده است.


منبع:

1402/05/13
12:02:26
5.0 / 5
189
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج