در كنگره سرطان های دستگاه ادراری مطرح شد؛

دو عامل تشدید بی اختیاری ادرار بعد از عمل جراحی

دو عامل تشدید بی اختیاری ادرار بعد از عمل جراحی

به گزارش اعصاب سنج، فلوشیپ سرطان شناسی دستگاه ادراری اظهار داشت: بزرگی پروستات و چاقی، بی اختیاری ادرار بعد از عمل جراحی را تشدید می کند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، پنجمین کنگره سالانه سرطان های دستگاه ادراری با هدف بررسی آخرین دستاوردهای علمی در این عرصه در حالی توسط مرکز تحقیقات سرطان های دستگاه ادراری در تهران برگزار شد که در آن بی اختیاری ادرار بعنوان یکی از شایع ترین بیماری های جمعیتی بررسی گردید. امیررضا فرزین فلوشیپ سرطان شناسی دستگاه ادراری و تناسلی در پنل "بهبود بی اختیاری ادرار بعد از عمل جراحی پروستات"، به همکاری ایزی لایف در برگزاری این رویداد اشاره نمود و با اشاره به اینکه اندازه پروستات از عوامل مؤثر در بی اختیاری ادرار بعد از عمل جراحی سرطان پروستات است، اظهار داشت: بزرگی پروستات احتمال بی اختیاری ادرار را بیشتر می کند، همینطور چاقی از عوامل مؤثر در بی اختیاری ادرار بعد از این عمل جراحی به شمار می آید. وی با اشاره به اینکه انتظار داریم پس از عمل جراحی بی اختیاری ادرار بهبود یابد، اظهار نمود: در بیماران مبتلا به سرطان پروستات، عمل جراحی یکی از طریق های درمانی است. پس از این عمل انتظار داریم افراد کنترل خوبی در بی اختیاری ادرار داشته باشند. فرزین با اشاره به اینکه جراحی یکی از طریق های درمان بی اختیاری ادرار در بیماران مبتلا به سرطان پروستات است، اظهار داشت: در یک سال اول بعد از عمل جراحی احتمال بهبود بی اختیاری ادرار تا ۹۰ درصد است.
این سرطان شناس دستگاه ادراری، یکی از جنبه های بحث برانگیز در مبحث بی اختیاری ادرار را به تعریف این عارضه مرتبط دانست و اضافه کرد: در دهه ۱۹۹۰ میلادی ملاک موفقیت در درمان بی اختیاری ادرار، استفاده از یک پوشینه در روز به مدت یک سال بود، حال آنکه الان خیلی از گزارش ها درمان بی اختیاری ادرار را به زمانی اطلاق می کنند که هیچ گونه پوشینه ای در روز تا یک سال بعد از جراحی استفاده نشود. تعریف اخیر امروز توسط خیلی از مراکز درمانی به کار گرفته می شود. فرزین افزود: عوامل مؤثر بر بی اختیاری ادرار بعد از عمل جراحی سرطان پروستات شامل سن، اندازه پروستات و وزن بیمار است. بخصوص در آقایان اگر سن فرد کمتر از ۵۰ سال باشد، بیشتر از ۹۷ درصد و اگر سن بیمار بیشتر از ۵۰ سال باشد حدود ۹۱ درصد شانس بهبود بی اختیاری ادرار بعد از عمل جراحی وجود دارد. این اورولوژیست اضافه کرد: بزرگی پروستات، بهبود بی اختیاری ادرار را به تأخیر می اندازد. همینطور چاقی هم از دیگر عواملی است که بهبود بی اختیاری ادرار در آقایانی را که تحت عمل جراحی سرطان پروستات قرار گرفته اند، به تعویق می اندازد.


منبع:

1402/06/22
08:12:39
5.0 / 5
229
تگهای خبر: بیمار , بیماری , جراحی , دستگاه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج