رئیس انجمن جراحان پلاستیك ایران:

قیافه اصیل ایرانی درحال تغییر است

قیافه اصیل ایرانی درحال تغییر است

اعصاب سنج: رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نسبت به تغییر قیافه اصیل ایرانی بدنبال انجام اعمال زیبایی متعدد، ابراز نگرانی کرد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، بابک نیکومرام اظهار داشت: گرایش مردم به عمل زیبایی، تغییر چهره و هزینه های سنگینی که بابت آن پرداخت می شود زنگ خطر جدی برای جامعه است. وی افزود: در صورت عدم مهار سونامی جراحی زیبایی علاوه بر لطمه های اجتماعی و تغییر قیافه ها، موجب لطمه جدی به حوزه درمان و بلعیدن منابع انسانی و مالی اختصاص داده شده برای حوزه سلامت کشور منجر خواهد شد. رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به روی آوردن عموم پزشکان شامل پزشکان عمومی، متخصص و فوق تخصص های غیر مرتبط به امور زیبایی به ویژه اعمال جراحی زیبایی، خواهان کنترل، نظارت و مداخله جدی و عاجل وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت جهت کاهش لطمه جدی به مردم در کشور شد. نیکومرام افزود: با انجام اعمال زیبایی گوناگون قیافه اصیل ایرانی درحال تغییر است و بایستی برای این مساله چاره اندیشی شود. وی تاکید کرد: برای ساماندهی و کنترل خدمات حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی نیاز به وضع قوانین و مقررات جدید و به روز داریم، برای اینکه قوانین گذشته پاسخگوی شرایط فعلی نیست. ضمن این که اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی در اولویت امور درمانی نبوده و حجم زیادی از کارهای درمانی گروه پزشکی را می تواند به خود اختصاص داده که این مساله می تواند موجب کاهش میزان ارائه خدمات درمانی واقعی به بیماران گردد.
و به عنوان راه حل اولیه پیشنهاد عاجل برای ایجاد کمیته کشوری امور زیبایی مانند کمیته کشوری کرونا و دعوت از اعضای بورد و انجمن های علمی مرتبط برای ارائه راه حل و تدوین دستورالعمل های نوین مربوط به حوزه زیبایی را دادند. مجید لاهوتی مسئول روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار داشت: در سالهای اخیر انجام اعمال زیبایی زیادی دیده شده که حالا این امر گسترش بیشتری داشته است. وی افزود: ورود افراد فاقد صلاحیت به صفحات مجازی مانند اینستاگرام و پلتفرم های مختلف با تبلیغات فریبنده موجب سردرگمی برخی از متقاضیان اعمال جراحی گردیده است. لاهوتی اضافه کرد: باتوجه به انجام تعداد زیاد اعمال جراحی زیبایی توسط افراد بی کفایت موجب بروز عوارض گوناگون و غیر قابل جبران در بیماران گردیده است و بنا بر این آمار مراجعه لطمه دیدگان به مراجع قانونی برای پیگیری مشکلاتشان افزوده شده است. مسئول روابط عمومی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی اشاره کرد: باتوجه به فقدان قوانین و مقررات بازدارنده کافی و مؤثر و یا مجازات های بسیار اندک در مقابل تخلفات افراد سودجو همه روزه شاهد ورود تعداد بیشتری از افراد خاطی در عرصه زیبایی هستیم. وی درباب معرفی جراحان پلاستیک اظهار نمود جراح پلاستیک فردی است که ۷ سال دوره پزشکی عمومی و سپس ۴ تا ۵ سال دوره جراحی عمومی و در نهایت ۳ سال دوره جراحی پلاستیک را می گذراند. لاهوتی اضافه کرد: سازمان نظام پزشکی مکلف به رعایت حقوق متقابل مردم و پزشکان است که تحت قانون مصوب مجلس شورای اسلامی فعالیت می نماید اما گاهی مصوبات بخشهایی از این سازمان در تناقض با اصول قانونی تشکیل سازمان بوده و راه را برای ورود افراد به حیطه جراحی پلاستیک باز می نماید. بدین سبب از سازمان مذکور انتظار می رود با اصلاح مصوبات خود دراین زمینه راه را برای افراد سودجو ببندد و بدین سان به وظیفه خدماتی خود در حفظ سلامت آحاد جامعه عمل نماید. علیرضا صابری دبیر انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران اظهار داشت: نزدیک به ۶ هزار صفحه اینستاگرامی و سایر پلتفرم ها درحال تبلیغ در عرصه جراحی پلاستیک و زیبایی هستند. وی ادامه داد: در صورتیکه تعداد کل افراد مجاز به انجام اعمال زیبایی درصد بسیار کمی از این صفحات را می سازند. صابری افزود: به متقاضیان انجام اعمال زیبایی سفارش می شود جهت اصول اطمینان نام جراح پلاستیک مورد نظر در سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران جستجو نمایند. وی ادامه داد: هم اکنون ۴۳۰ نفر جراح فوق تخصص جراحی پلاستیک عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران هستند و اکثراً مشغول فعالیت و خدمت رسانی به مردم خوبمان. سید نجات حسینی نایب رییس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران نیز اظهار داشت: حدود ۱۶۰۰ پیج شامل پزشکان فاقد صلاحیت کافی و یا افراد غیر پزشک وجود دارد که به انجام تبلیغات برای انجام اعمال جراحی های زیبایی می پردازند.


منبع:

1402/06/29
08:59:32
5.0 / 5
210
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشكی , جراحی
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج