وزیر بهداشت در فراكسیون نمایندگان ولایی مجلس اعلام كرد

2 كانون فساد در وزارت بهداشت، عقب نمی نشینم

2 كانون فساد در وزارت بهداشت، عقب نمی نشینم

اعصاب سنج: وزیر بهداشت با اشاره به هزینه های میلیونی برای تخریب شخص وزیر و وزارت بهداشت و همین طور فساد سازمان یافته در حوزه دارو و تجهیزات پزشكی، اشاره كرد: از پیگیری، شناسایی و افشاگری مقابل این شبكه رانت و فساد عقب نشینی نمی كنم.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی امروز بامداد در جمع نمایندگان عضو فراكسیون ولایی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از قرار موثق شبكه رانت و فساد اقتصادی بین برخی افراد و شبكه های مجازی هزینه میلیاردی می كنند كه مثلاً بنده و وزارت بهداشت را تخریب كنند؛ ۲۰ میلیون تومان برای هر توییت مقابل نمكی خرج می كنند، این پول ها از كجا آمده است؟ از جیب اون مادری كه گوشواره دختر بچه سرطانی خودرا در خواب در آورد و فروخت تا فلان داروی قاچاق یا تقلبی اینها را تهیه كند؟
وی در ادامه سخنرانی خود كه متن آن بوسیله روابط عمومی وزارت بهداشت در اختیار ایسنا قرار گرفت، اظهار داشت: جو سنگینی را تحمل كردم و می كنم، حتی زن و بچه من به تخریب و مرگ تهدید می شوند. شبكه رانت، فساد و انحصار به هزار و یك رنگ از جیب این ملت ارتزاق كرده اند، داروی مورد نیاز مردم را در بازار سیاه عرضه می كنند، در انبارهای پیدا و پنهان احتكار می كنند و داروی تقلبی در بازار توزیع می كنند.
از افشاگری شبكه رانت و فساد عقب نمی نشینموزیر بهداشت اضافه كرد: در كنار سازمان غذا و دارو سامانه ای درست كرده بودند كه سرور آن در خارج از این مرزها قرار داشت و تنها افراد معدودی به اطلاعات آن دسترسی داشتند. ۴ ماه است روی این مساله كار می نماییم. یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار ارز تجهیزات پزشكی رفته و هنوز دقیقا مشخص نیست چه كسی برده است و چه چیزی آورده و به چه كسانی داده است. بنده در سرازیری عمر خود هستم و البته از پیگیری، شناسایی و افشاگری مقابل این شبكه رانت و فساد عقب نشینی نمی كنم.
فساد سازمان یافته در دارو و تجهیزات پزشكیوی افزود: با یك فساد سازمان یافته در دارو و تجهیزات پزشكی و حتی برخی شركت های وابسته به وزارت بهداشت درگیر بودیم، ابایی ندارم بگویم بسیاری این شركت های وابسته به هیات امنای ارزی هر یك به صورتی مشكل دارند، البته در حال حسابرسی هستیم و پس از آن هم اغلب این شركت ها هم منحل خواهند شد. یك جریان از بیرون وزارت بهداشت هدایت می شود و عده ای را تطمیع می كند كه اتفاقا من را مصمم تر كرده تا با جدیت و سرعت بیشتری برخورد كنم.
مجموعه ای آشفته را تحویل گرفتموزیر بهداشت اضافه كرد: در طول سال هایی كه كار اجرایی كردم، هیچ گاه چنین چیزی ندیدم. اهل ناله و ضجه نیستم، اما امروز می گویم مجموعه ای آشفته و پر از گرفتاری و با معوقات سنگین را تحویل گرفتم. بیمه تامین اجتماعی چیزی حدود ۱۷ ماه پول وزارت بهداشت را نداده بود، بیمه سلامت حتی با 400 درصد رشد منابع خود، نمی توانست از عهده مخارجش برآید همزمان هم انبوهی از كارها و وعده های ناتمام وجود دارد.
2 كانون فساد در وزارت بهداشتوزیر بهداشت گفت: وقتی به وزارت بهداشت آمدم در دو محل كانون فساد رخنه كرده بودند، هیات امنای ارزی و سازمان غذا و دارو. روز اولی كه سرپرست وزارت بهداشت شدم به هر دو وادی با علم به نتایج آن ورود كردم. عده ای از دوستان گفتند كه این ها این جا و آنجا آدم دارند و من هم گفتم كه ما و این ملت هم خدا را داریم. از كجا معلوم كه فردا به عنوان وزیر معرفی شوم و از كجا معلوم وزیر بهداشت شوم و از كجا معلوم كه فردا بامداد زنده باشم، آیا فردا نمی پرسند كه چرا با این موارد برخورد نكردی؟
پرونده الكترونیك سلامت سالها روی زمین مانده بودنمكی اظهار داشت: پرونده الكترونیك سلامت سال ها روی زمین مانده بود ولی ظرف چندماه همه داشته هایمان را تجمیع كردیم و چند هفته پیش توسط رئیس جمهوری از استقرار آن رونمایی گردید و هم اكنون همه مردم ایران با كد ملی، پرونده الكترونیك سلامت دارند یا می توانند داشته باشند و بزودی گام های بعدی آن به ترتیب استقرار خواهد یافت و بی شك از خیلی از هزینه ها و باردیگر كاری ها پیشگیری خواهد شد.
وی بیان كرد: برخی فكر می كردند بنده كه به وزارت بهداشت آمده ام مقرر است گونی گونی پول به من بدهند، اما شب عید امسال ۵ هزار میلیارد پول ما از جانب سازمان برنامه و بودجه پرداخت نشد، همزمان 10 هزار میلیارد تومان مطالبه از تامین اجتماعی داشتیم، بیمه سلامت هم پنج هزار میلیارد تومان بدهی معوقه داشت و با ۲۰ هزار میلیارد تومان كسری وارد سال ۹۸ شدیم كه سیلاب هم گریبان ما را گرفت؛ البته بازهم داد و فریاد نكردیم.
بودجه اضافه ای برای پویش فشار خون دریافت نشدنمكی بیان كرد: در سال ۹۶ برمبنای آخرین آمارها ۳۸۰ هزار مرگ داشتیم كه ۳۱۳ هزار مورد به سبب بیماری های غیرواگیر و ۹۷ هزار مورد به سبب فشار خون بالا بوده است. بر این اساس برنامه ملی كنترل فشار خون اجرا شد. برای این برنامه هیچ بودجه اضافه ای دریافت نشد. این در شرایطی است كه ۴۰ درصد مبتلایان به فشار خون از بیماری خود اطلاع ندارند. جمعیت هدف ۲۰ میلیونی به بیشتر از ۳۰ میلیون رسید و ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار مورد جدید مبتلا به فشار خون را شناسایی كردیم و پیگیری خواهیم كردو اساسا در سال های آتی از خیلی از هزینه های ما خواهد كاست.
منبع:

1398/04/23
14:26:36
5.0 / 5
4463
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج