آنتی بیوتیك جدیدی كه همچون اسب تروا عمل می كند

آنتی بیوتیك جدیدی كه همچون اسب تروا عمل می كند

اعصاب سنج: داروشناسان توانسته اند نوع جدیدی آنتی بیوتیك بسازند كه همچون داستان اسطوره‎ای اسب تروا، باكتری ها را اغوا می كند تا به آنها اجازه ورود دهد و سپس آنها را نابود می كند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دانشمندان می گویند كه نتایج اولیه تست این آنتی بیوتیك بسیار "امیدبخش" بوده است.
این دارو كه محصول شركت داروسازی "شیونوگی" است روی ۴۴۸ نفر آزمایش و گزارش شده روی كسانی كه به عفونت ادرار و كلیه دچار شده بودند اثر درمانی مشابه با آنتی بیوتیك های رایج داشته است.
كارشناسان می گویند كه یافته های این آزمایشات امیدواركننده است.
دكتر "سیمون پورتسموس" كه سرپرستی این تحقیقات را برعهده داشته می گوید: در جریان یك عفونت حاد یكی از پاسخ های معمول سیستم ایمنی بدن ما این است كه محیطی كم-آهن در بدن بوجود می آورد. در پاسخ به این وضعیت باكتری ها آغاز به جذب بیشتر آهن می كنند. در این زمان است كه آنتی بیوتیك جدید موسوم به "سِفای دروكول" (cefiderocol)، خویش را به ذرات آهن می چسباند و باكتری ها با "اشتباهی مرگبار" به آن اجازه عبور از سیستم ایمنی خویش را می دهند.
نتایج آزمایش این داروی جدید در مجله لنست انتشار یافته است.
به قول دكتر پورتسموس، "سِفای دروكول" یك آنتی بیوتیك "ایمن و تحمل پذیر" است.
تحقیق درباره آنتی بیوتیك های جدید و موفق بسیار نادر است چون كه در سال های اخیر خیلی از باكتری ها نسبت به آنتی بیوتیك های رایج مقاوم شده اند و درمان بیماری های ناشی از آنها بسیار دشوار شده است.
بنابر گزارش بی بی سی، یك مطالعه درباره مقاوم شدن باكتری ها پیش بینی كرده با وضع موجود تا سال ۲۰۵۰ سالانه ۱۰ میلیون نفر جان خویش را بر اثر مبتلا شدن به بیماری های ناشی از باكتری های مقاوم به آنتی بیوتیك از دست خواهند داد.1397/08/04
15:21:36
5.0 / 5
5204
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج