وزیر بهداشت:

مشكلی در تامین داروهای اساسی نداریم

مشكلی در تامین داروهای اساسی نداریم

به گزارش اعصاب سنج وزیر بهداشت اظهار داشت: خوشبختانه داروهای اساسی در اختیار مردم است و با تلاش همكاران ما و همكاری بانك مركزی و دیگر بخش های دولت، تا آخر سال مشكلی در تامین داروهای اساسی نداریم.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، سعید نمكی در حاشیه بازدید از بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) شهرستان رودبار، اظهار داشت: امروز گزارشاتی كه از پیش از استان گیلان به دست ما رسیده بود را بررسی كردیم و قرار شد كه از مراكز درمانی شهرستان رودبار و شهرهای منجیل و رستم آباد بازدید نماییم. موارد و مشكلات این مناطقق را از نزدیك دیدیم و با مردم از نزدیك صحبت كردیم و برای حل مشكلات آنها با نماینده مردم در مجلس، استاندار گیلان و مسئولان دانشگاه علوم پزشكی گیلان، همكاری می نماییم.
وی افزود: آنچه بعنوان سیاست كلان ما در وزارت بهداشت در مرحله دوم طرح تحول نظام سلامت مطرح است، غیر از بسته هایی مانند كاهش پرداختی از جیب بیمار، پشتیبانی از بیماران خاص و صعب العلاج و توسعه زیرساخت های حوزه سلامت، تقدم پیشگیری بر درمان و درمان سرپایی بر بستری است.
وزیر بهداشت اشاره كرد: طرح ملی كنترل فشارخون و دیابت از مواردی است كه در اولویت های اصلی وزارت بهداشت است چون تعداد قابل توجهی از بیماران به سبب فشارخون بالا و دیابت، دیالیز می شوند كه اگر در این عرصه ها پیشگیری نماییم، از تحمیل هزینه های زیاد به نظام سلامت و مردم جلوگیری كرده ایم.
نمكی گفت: خوشبختانه داروهای اساسی در اختیار مردم است و با تلاش همكاران ما و همكاری بانك مركزی و دیگر بخش های دولت، تا آخر سال مشكلی در تامین داروهای اساسی نداریم.
وی بیان داشت: امیدواریم بتوانیم كمبودهایی كه در تجهیزات پزشكی و مشكلات مردم در موارد تشخیصی و متخصصان مورد نیاز برای این بخش از استان گیلان وجود دارد را در اسرع وقت جبران نماییم.
براساس گزارش وبدا، وزیر بهداشت با اشاره به اختصاص یك دستگاه سی تی اسكن به شهرستان رودبار برای ارائه خدمات تشخیصی به مردم و مسافران محدوده این شهرستان، اظهار داشت: این دستگاه در آینده ای نزدیك در شهرستان رودبار نصب خواهد شد. خوشبختانه تعداد پزشكان متخصص در این شهرستان، در حد قابل قبولی است كه قرار شد كمبودها را تكمیل نماییم و ماندگاری پزشكان در این منطقه را با ضرایب و تمهیدات لازم، بالا ببریم.
منبع:

1398/08/09
16:42:27
5.0 / 5
4909
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج