محققان می گویند؛

فعالیت فیزیكی ریسك شكستگی لگن را در زنان مسن می كاهد

فعالیت فیزیكی ریسك شكستگی لگن را در زنان مسن می كاهد

به گزارش اعصاب سنج مطالعات نشان می دهد فعالیت فیزیكی منظم باعث كاهش شكستگی استخوان در زنان مسن می شود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، به قول محققان، فعالیت فیزیكی نه تنها باعث تضمین سلامتی كل بدن می شود بلكه ریسك شكستگی لگن یا هر نوع شكستگی دیگر در زنان را می كاهد.
محققان این مطالعه به منظور پی بردن به رابطه بین فعالیت فیزیكی و شكستگی استخوان در زنان بعد از سن یائسگی، وضعیت بالغ بر ۷۷ هزار زن را به مدت بیشتر از ۱۴ سال تحت نظر داشتند.
در طول این مدت، ۳۳ درصد شركت كنندگان حداقل یك مرتبه شكستگی استخوان را گزارش كردند.
زنان دارای بالاترین میزان تحرك فیزیكی، كه حدودا شامل ۳۵ دقیقه یا بیشتر فعالیت های روزانه تفریحی و خانگی بود، ۱۸ درصد كمتر با ریسك شكستگی لگن و ۶ درصد كمتر با ریسك هر نوع شكستگی استخوان مواجه بودند.
«جین واتاواسكی وندی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه بافالو آمریكا، در اینباره می گوید: «این یافته ها نشان داده است كه چقدر تحرك فیزیكی منظم در كاهش شكستگی ها در زنان مسن تأثیر مثبت دارد. شكستگی در میان زنان یائسه بسیار شایع است و با از بین رفتن استقلال، محدودیت های حركتی و افزایش احتمال مرگ مرتبط می باشد.»
وی سفارش می كند: «فعالیت های با شدت متوسط نظیر پیاده روی به شكل قابل توجهی باعث كاهش خطر شكستگی و در مقابل كاهش ریسك مرگ می شود.»
فعالیت های فیزیكی غیرتفریحی نظیر كارهای خانه همچون جارو كردن و شستشوی لباس هم رابطه گسترده ای با كاهش انواع شكستگی ها دارند.
محققان پیام اصلی این مطالعه را این گونه بیان می كنند: «كمتر بنشینید، بیشتر تحرك داشته باشید و هر حركتی را مهم و باارزش بدانید.»

1398/08/21
14:25:56
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: دانشگاه , سلامت , شركت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج