معاون كل وزارت بهداشت تاكید كرد؛

مسافران ورودی از كشور چین كنترل می شوند

مسافران ورودی از كشور چین كنترل می شوند

به گزارش اعصاب سنج معاون كل وزارت بهداشت، با بیان اینكه ویروس كرونا وارد كشور نشده است، اظهار داشت: مردم نگران نباشند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، ایرج حریرچی، اضافه كرد: وزارت بهداشت با هماهنگی نیروی انتظامی، مسافران از مبدأ چین را در همه فرودگاه ها و مرزهای دریایی از نظر علایم بیماری كنترل می كند.
وی با اشاره به ارائه آموزش به كسانی كه از ایران به مقصد كشورهای آسیای شرقی و جنوب شرقی خارج می شوند، اظهار داشت: سیستم بهداشتی و درمانی در داخل آماده است و پروتكل و راهنمای بالینی نحوه تشخیص و مقابله با این ویروس به زبان انگلیسی و فارسی چند روز قبل منتشر و ابلاغ گردیده است و با سازمان بهداشت جهانی نیز در ارتباط هستیم.
معاون كل وزارت بهداشت با اشاره به اینكه سازمان بهداشت جهانی شرایط اورژانسی برای نیاز به اقدام بین المللی را اعلام نكرده است، اضافه كرد: این ویروس از ویروس های معمولی سرماخوردگی است و فقط تغییر ژنی رخ می دهد.
حریرچی اظهار نمود: سرایت این ویروس بالا است اما مرگ زایی آن نسبت به سایر ویروس همگون نسبتاً پایین تر است.
وی با اشاره به اینكه ما در داخل كشور با اقدامات فوری از ورود این ویروس به كشور پیشگیری می نماییم، اضافه كرد: بیشتر مسافران ما از محل شهرهای آلوده قرنطینه نیستند و فقط ۱۲ نفر دانشجو داشتیم كه مراقبت كردیم و جای هیچ نگرانی نیست.
معاون كل وزارت بهداشت با بیان اینكه این ویروس وارد كشور نشده است، اظهار داشت: مردم نگران نباشد و می توانند همان مراقبت های معمولی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا را انجام دهند.
وی با اشاره به اینكه داروی این ویروس ساخته نشده و هم اكنون از داروهای ضد ویروسی دیگر استفاده می شود، اضافه كرد: از میان مبتلایان فقط دو تا سه درصد آنها قابل درمان نیستند كه عمدتاً افراد بالای ۷۰ تا ۸۰ سال هستند.
حریرچی درانتها اظهار داشت: دولت چین اعلام نیاز به سازمان بهداشت جهانی و یا ایران نكرده و خودش اقدامات لازم را انجام داده است.


منبع:

1398/11/08
20:50:16
5.0 / 5
4213
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج