برنامه ریزی توزیع متادون در داروخانه های منتخب

برنامه ریزی توزیع متادون در داروخانه های منتخب

اعصاب سنج: كارشناس اداره داروهای مخدر و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو از برنامه این سازمان برای عرضه متادون توسط داروخانه های منتخب آگاهی داد.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، علی بیرامی اظهار نمود: با عنایت به اینكه عرضه دارو از وظایف ذاتی داروخانه هاست؛ سازمان غذا و دارو برپایه برنامه ای در نظر دارد تا متادون به صورت یك پكیج در داروخانه های منتخب توزیع شود.
وی ادامه داد: هم اكنون متادون مورد نیاز كشور توسط سازمان غذا و دارو تامین می گردد و برای توزیع بین مراكز ترك اعتیاد، در اختیار دانشگاه های علوم پزشكی قرار می گیرد.
این كارشناس اداره داروهای مخدر و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه مرحله آزمایشی این طرح در دانشگاه علوم پزشكی قم در حال اجراست، اضافه كرد: متادون و قرص به صورت یك پكیج در نظر گرفته شده و با استفاده از ۲ داروخانه در اختیار مراكز ترك اعتیاد قم قرار می گیرد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، به قول بیرامی، این طرح بعد از اتمام مرحله آزمایشی، به صورت سراسری در داروخانه ها اجرا و هر ۲۰ مركز ترك اعتیاد تحت پوشش یك داروخانه قرار گرفته و سهمیه داروی خویش را تهیه می كنند.1397/09/09
22:54:00
5.0 / 5
4903
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج