نمكی در حاشیه جلسه هیئت دولت؛

شاهد پیك زمستانه آنفولانزا هستیم

شاهد پیك زمستانه آنفولانزا هستیم

به گزارش اعصاب سنج وزیر بهداشت اظهار داشت: هم اكنون هم به علت سردی ناگهانی هوا در بعضی از استان ها شاهد پیك زمستانه آنفولانزا هستیم.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، سعید نمكی وزیر بهداشت بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت اظهار داشت: به اتفاق نماینده سازمان جهانی بهداشت به محل قرنطینه دانشجویان ایران مقیم در چین رفتیم. این افراد با صحت و سلامت كامل و با گواهی كه ما خدمت این عزیزان دادیم از قرنطینه خارج شدند و نزد خانواده های خود رفتند.
وی اضافه كرد: شیوع زمستانه آنفولانزا را در كشور پس از موج سرما داشتیم. با عنایت به مهار پیك پاییزه آن، انتظار پیك زمستانه آنفولانزا را هم داشتیم كه در شهرستان قم پیك آنفولانزای نوع B را داشتیم. یكی دو مورد به علت نقص ایمنی فوت كردند، یك جانباز شیمیایی و یك فرد مسن گرفتار این نوع آنفولانزا شدند كه فوت كردند و تا این لحظه موردی غیر از آنفولانزا در مورد بیماری های همه گیر نداشتیم.
وزیر بهداشت خاطرنشان كرد: انتخابات نمادی از مردم سالاری دینی است و میزان مشاركت ملت ایران نمایانگر وحدت و وفاق ملی است. ملت ایران با مشاركت خود در انتخابات به دشمنان پیام می دهند كه همه فشارها باعث افزایش وفاق ملی خواهد شد.
وی اضافه كرد: امكان دارد برخی افراد گلایه هایی داشته باشند كه افراد مورد نظر آنها در فهرست وجود ندارند، سفارش می كنم مردم حتما در انتخابات شركت نمایند و افرادی كه به تفكر آنان نزدیكتر هستند را انتخاب كنند. نمكی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا آمار انتشار یافته در خصوص اینكه در آبان ماه ۵۶ نفر در اثر آنفولانزا فوت كرده اند صحت دارد؟، اظهار داشت: در پیك پاییزه آنفولانزا همین حدود مرگ و میر در بین افرادی كه گرفتار نقص ایمنی بودند، داشتیم. البته این آمار طبیعی است. در امریكا در طول سه هفته ۸۵۰۰ نفر در اثر ابتلاء به آنفولانزا فوت كرده اند. هم اكنون هم به علت سردی ناگهانی هوا در بعضی از استان ها شاهد پیك زمستانه آنفولانزا هستیم.

1398/12/01
22:18:24
5.0 / 5
4073
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , سلامت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج