وزیر بهداشت طرح فاصله گذاری اجتماعی را تشریح كرد

كاهش تردد بین شهری

كاهش تردد بین شهری

به گزارش اعصاب سنج وزیر بهداشت اظهار داشت: در طرح فاصله گذاری اجتماعی تردد بین شهری به شدت كاهش می یابد و مسافرانی كه می خواهند به شهرهایشان برگردند مورد آزمایش قرار می گیرند.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، سعید نمكی وزیر بهداشت عصر امروز در یك گفت وگوی تلویزیونی در تشریح طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار نمود: یكی از برنامه هایی كه برای كاهش شیوع ویروس كرونا در كشور داشتیم پیشنهاد در محدودسازی مكان های پرتردد مانند مدارس و دانشگاه ها و ورزشگاه بود.
وی اضافه كرد: برگزاری بازی ها بدون تماشاچی، تعطیلی تئاترها، تعطیلی نمازجمعه ها و اماكن مذهبی و … هم همچون اقدامات پیشگیری برای شیوع ویروس كرونا بود.
نمكی اشاره كرد: باوجود همه فشارهایی كه تحریم ها برای ما ایجاد كرد موج اول اپیدمی را با كمك و با جان فشانی همكاران خود پشت سر گذاشتیم و خیز اولیه كاسته شد.
وزیر بهداشت آگهی داد: سفرها می تواند در موج دوم تأثیر داشته باشد و خوشبختانه با طرح كاهش سفرهای نوروزی می توان جلوی این مشكل را گرفت.
وی افزود: ۴ سطح را برای وضعیت جلوگیری از شیوع ویروس كرونا در طرح فاصله گذاری اجتماعی تعریف كردیم كه محدود كردن كارهای اجتماعی و ترددها همچون موارد جدید اعمالی برای كاهش شیوع ویروس كرونا در كشور است.
نمكی اشاره كرد: البته در این طرح بسیاری از موارد مانند اینكه چه كسبه ای نیاز به فعالیت ندارند و باید تعطیل شوند و چه كسبه ای باید حتما به كار خودشان ادامه دهند در نظر گرفته شده است.
وزیر بهداشت اظهار داشت: با اجرای این طرح تردد بین شهرها به شدت محدود می شود البته یك زمانی برای بازگشت مسافران به شهرهایشان در نظر گرفته شده است كه شهروندانی كه از شهرهای خودشان خارج شده اند فرصتی برای بازگشت داشته باشند.
به گفته وی پلاك خودروی افرادی كه از شهرها خارج شده اند ثبت شده و با تمامی افراد تماس گرفته می شود و تمامی مسافران رصد می شوند تا اگر موارد بیشتری از ابتلاء به این بیماری بود برای درمان به مراكز درمانی انتقال داده شود تا از شیوع آلودگی جلوگیری شود.


منبع:

1399/01/07
22:36:04
5.0 / 5
3576
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان اعصاب سنج
AsabSanj اعصاب سنج