استاندار قزوین:

فرسودگی بیمارستانها و كمبود تخت مهمترین مشكل درمانی قزوین است

فرسودگی بیمارستانها و كمبود تخت مهمترین مشكل درمانی قزوین است

به گزارش اعصاب سنج استاندار قزوین اظهار داشت: فرسودگی و استیجاری بودن بیمارستانها و كمبود تخت از مهمترین مشكلات بخش درمانی استان قزوین است كه با ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی باید این كمبود جبران شود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، جلسه ستاد مقابله جلوگیری از ویروس کرونا در استان قزوین پنجشنبه شب با حضور ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت، جمالی پور استاندار، فاطمه محمد بیگی منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی و مدیران دستگاه های اجرایی در سالن مدیریت بحران استان قزوین برگزار گردید. هدایت الله جمالی پور در این جلسه اظهار داشت: در یک بسیج همگانی و تعامل و همکاری بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، دستگاه قضائی، هلال احمر، ائمه جمعه و نماینده ولی فقیه و امام جمعه محترم، بهزیستی، اصناف و صنایع، رسانه ها و سایر نهادها با کادر شریف پزشکی و درمانی توانستیم بیماری کرونا را در استان مدیریت نماییم و از بحران خارج شویم. وی بیان نمود: از دانشگاه و بخش درمان که بی نظیر کار کردند و با ایثاری مثال زدنی توانستند کارهای بزرگی انجام دهند تشکر و قدردانی می نماییم و امیدواریم با مشارکت مردم در رعایت فاصله گذاری هوشمند بتوانیم از شر این ویروس نجات پیدا نماییم.
جمالی پور بیان نمود: استان قزوین به لحاظ همدلی نمونه بود و همه با هم ید واحد شدند و در کنار هم بودیم و کارهای بزرگی صورت گرفت و نتیجه همدلی این شد که استانی که می توانست آلوده ترین استان کشور باشد و ما را زمین گیر کند با کمک کادر درمانی در راه نزولی حرکت کرده است. وی اظهار داشت: برخی مدیران ما هم به ویروس آلوده شدند اما کارها تعطیل نشد و روند نزولی شکل گرفت در حالیکه استان قزوین یک قطب کارگری بود و باید با چالش های بیشتری روبرو می شدیم اما با آموزش هایی که داده شد و نظارت های اعمال شده توانستیم موفق عمل نماییم. استاندار قزوین خاطرنشان کرد: ما ۳۲ خط تولید را تغییر دادیم و وارد تولید ماسک و مواد ضد عفونی شدیم و سپاه و بسیج و صنایع ورود کرده و مجوزهای جدید را به سرعت صادر کردند و در تولید ماسک به وضعیتی رسیدیم که نیاز بخش درمان را تأمین کردیم و بخشی هم به استان های دیگر ارسال شد. وی بیان نمود: در استان کار بزرگی صورت گرفت تا به سیر نزولی برسیم و شیوع بیماری را کنترل نماییم و امروز شرایط عادی را طی خواهیم کرد و امیدواریم در انتها ۹۰ روز در وضعیت سفید قرار گیریم. جمالی پور تصریح کرد: بیمارستان خیریه رحیمیان بعد از مدتها تعطیلی با کمک وزیر به چرخه خدمت بازگشت و امروز وارد خدمت رسانی شده و اگر سپاه امروز آنجا را تحویل دهد امکانات خدمت رسانی نداریم و از معاون وزیر انتظار کمک داریم.
بیمارستان های استان فرسوده و قدیمی است وی بیان نمود: اغلب بیمارستان های استان قزوین بالای ۶۰ سال قدمت دارند و مردم مایل نیستند در آنها بستری شوند و در بیمارستان شهید رجایی طرح الحاقیه داریم که ۳۵ درصد پیشرفت دارد و باید کمک کنید تا تکمیل شود. استاندار قزوین خاطرنشان کرد: بیمارستان ۷۰۰ تختی را کمک کنید که یک مرکز جنرال است بسرعت عملیات اجرایی آن آغاز شود و کمبودهای ما در بخش های دیگر جبران شود. وی بیان نمود: در بخش دیالیز کمبود داریم و برخی بیمارستان های ما استیجاری است که خیرین هم حاضرند کمک کنند تا بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی هم شکل بگیرد. قزوین نیازمند دانشکده داروسازی است جمالی پور در ادامه بیان نمود: با وجود شرکت های داروسازی بزرگ در استان قزوین نیازمند راه اندازی دانشکده داروسازی هستیم و بخش آزمایشگاهی ما هم ضعیف است که باید تقویت شود.
وی اظهار داشت: دکتر نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی، مجموعه کادر درمانی و پزشکی و معاونانی که به بیماری هم مبتلا شدند با تلاش شبانه روزی توانستند بیماری را کنترل و مدیریت کنند و امروز در شرایط خوبی هستیم که ضمن قدردانی از همه تلاشگران باید این وضعیت را حفظ نماییم.

1399/02/12
20:29:41
5.0 / 5
2957
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
AsabSanj اعصاب سنج