اعمال مجدد محدودیت ها در كره جنوبی با جهش در تعداد مبتلایان جدید كرونا

اعمال مجدد محدودیت ها در كره جنوبی با جهش در تعداد مبتلایان جدید كرونا

اعصاب سنج: مقامات كره جنوبی به دنبال افزایش مجدد تعداد مبتلایان جدید كرونا و به رغم بازگشایی های اخیر، دستور تعطیلی 30 روزه دیگری را برای ˮكافه ها و اماكن تفریحی سرپوشیدهˮ در سراسر كشور صادر كردند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، در صورتیکه اخیراََ با کاهش چشم گیر موارد جدید مبتلاشدن به کروناویروس در کره جنوبی کسب و کارها بازگشایی شده بودند، کشف ۱۳ مورد ابتلای جدید، مقامات را بر آن داشت تا دستور تعطیلی این دست از مراکز تفریحی را در سراسر کشور تا ۳۰ روز دیگر صادر کنند.
همه این ۱۳ نفر با فردی در ارتباط بودند که در پنج کافه و تفریحگاه سرپوشیده در سئول حضور پیدا کرده بود.
معاون وزیر بهداشت کره جنوبی در نشست خبری روز گذشته (جمعه) با بیان این که احیانا موجی دیگر از شیوع در این کشور وجود خواهد داشت، اعلام نمود: این شیوع در فضاهای بسته و شلوغ صورت گرفته است. انتقال بدون منبع شناخته شده عفونت می تواند منجر به عفونت گسترده خوشه ای شود و بنا بر این دولت نمی تواند اقدامات محافظتی خودرا کم کند.
مرد مورد نظر و آلوده هنگام مراجعه به این مراکز تفریحی، هیچ علامتی از بیماری نداشته است. تست کرونای وی سرانجام روز چهارشنبه مثبت اعلام شده و در بیمارستان "سوون"، شهری در جنوب سئول بستری شده است.
مقامات بهداشتی تخمین زده اند که او ممکنست در مدتی که بیرون از خانه و در این مناطق بوده، با بیش از ۱۵۰۰ نفر در تماس بوده باشد. مقامات شهری الان در حال استفاده از فیلم های دوربین های مدار بسته و کارت های اعتباری برای شناسایی بازدیدکنندگان این مراکز بوده و این افراد را به خود قرنطینگی و گزارش بلافاصله ی هر گونه علایم کرناویروسی به بیمارستان های محلی تشویق می کنند.
مقامات کره جنوبی اخیراََ با کاهش موارد جدید مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ به مکان های مذهبی، موزه ها، اماکن تفریحی و کافه و رستوران ها اجازه داده بودند که کارهای خودرا مجدد از سر بگیرند. هم چنین دبیرستان های این کشور از هفته آینده آغاز به بازگشایی می کنند و مدارس راهنمایی نیز به تدریج در طول ماه مه بازگشایی می شوند.
با این حال، کره جنوبی گفته است که در صورت بروز موارد جدید ابتلا، باردیگر به عقب بازگشته و محدودیت ها را اعمال می کند.
در حالی که در اواخر ماه فوریه و اوایل ماه مارس تعداد موارد مبتلاشدن به کروناویروس در کره جنوبی به اوج خود رسیده بود، وزارت بهداشت این کشور برای انجام برنامه "ردیابی تماس" و برقراری تماس با همه افرادی که در مکان هایی بودند که افراد مبتلای تایید شده در آنجاها حضور داشته اند، سخت کوشش کرد. طبق این برنامه با بهره گیری از تلفیقی از مصاحبه ها و نظارت هایی به کمک تلفن های همراه، هر کسی که در مجاورت این بیماران و همسایگان آنها قرار داشت، مورد آزمایش گسترده کروناویروس قرار گرفت و همه به خود قرنطینگی تشویق شدند.
بنا بر گزارش نیوزویک، طبق آمارهای مجله آتلانتیک، با انجام این برنامه طی دو هفته اول مارس، موارد جدید روزانه ی مبتلاشدن به کرونا در کره جنوبی از ۸۰۰ مورد به کمتر از ۱۰۰ مورد کم شد.
تاکنون ۱۰ هزار و ۸۴۰ نفر در کره جنوبی به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید مبتلا شده اند که از این میان ۲۵۶ جان خودرا از دست داده و ۹۵۶۸ نفر بهبود یافته اند اما مقامات این کشور پیش بینی افزایش و رشد مبتلایان را در ایام اخیر داشته اند.
منبع:

1399/02/20
21:02:06
5.0 / 5
2745
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج