رییس اورژانس تهران اعلام كرد

ماموریت های كرونایی اورژانس تهران

ماموریت های كرونایی اورژانس تهران

به گزارش اعصاب سنج رئیس اورژانس تهران با اعلان اینكه تعداد ماموریت های اورژانس تهران در زمینه كرونا خیلی بالاست، اظهار داشت: این ماموریت ها نیازمند لوازم اضافه است كه موجب افزایش هزینه های اورژانس است و البته این هزینه ها در بودجه سال قبل دیده نشده است.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر پیمان صابریان در نشست ویدئوکنفرانسی در استودیو سلامت وزارت بهداشت، در پاسخ به سوال ایسنا درباره آمادگی اورژانس تهران برای ارائه خدمات به بیماران کرونا باتوجه به افزایش موارد بروز بیماری طی چند روز اخیر، اظهار داشت: باتوجه به افزایش بیماران کرونا، در سطح شهر تهران همچنان ۵۰ دستگاه آمبولانس مخصوص کرونا داریم که به بیماران در منزل خدمات ارائه می دهد و در صورت ضرورت آنها را به بیمارستان می کند.
وی اظهار داشت: همچنان تعداد ماموریت های اورژانس تهران دراین زمینه خیلی بالاست. این ماموریت ها نیازمند لوازم اضافه است که موجب افزایش هزینه های اورژانس است و البته این هزینه ها در بودجه سال قبل دیده نشده است. نیروهای ما به صورت ۲۴ – ۲۴ در خدمت رسانی هستند و ساعت کاری آنها بسیار بالا رفته است. نیروهای عملیاتی ما در سطح خوبی خدمات می دهند و امیدوارم بتوانیم مثمرثمر باشیم.
رییس اورژانس تهران درباره تعداد افرادی که در اورژانس تهران به کرونا مبتلا شده اند، اظهار داشت: حدود ۱۱۰ یا ۱۲۰ نفر از نیروهای اورژانس به کرونا مبتلا شده اند و در مجموع تعداد نیروهای علمیاتی ما ۲۶۰۰ نفر هستند. بدین سبب آمار مبتلاشدن در نیروهای اورژانس تهران حدودا زیر پنج درصد است. البته میانگین ابتلای کادر درمان در دنیا حدود ۲۰ درصد است. با پروتکشن خوبی که برای پرسنل فراهم گردید، درصد ابتلای پرسنل مان به کرونا پایین تر است و این نشانه خوبی است؛ چونکه نیروهای ما تخصصی هستند و در صورت ابتلا، قابلیت جایگزینی ندارند و بدین سبب نیاز است تمهیدات ویژه ای در ارتباط با آنها بیندیشیم.
وی درباره اقدامات اورژانس تهران برای پوشش برگزاری کنکور، اظهار داشت: در اورژانس تهران همیشه بزرگ ترین مراسم ها را پوشش داده ایم و مشکلی دراین زمینه نیست. برای کنکور هم مانند سال های گذشته مشکل خاصی نداریم و در صورت ضرورت می توان خیلی خوب خدمات را ارائه کرد.
صابریان درباره تعداد ماموریت های اورژانس تهران از شروع امسال تا کنون اظهار داشت: ما متوسط ماموریت روزانه مان بالای ۳۷۰۰ ماموریت بوده است. باتوجه به آنکه به قرنطینه خانگی هم خدمات می دهیم، این مساله سبب شده تعداد خدمات بالاتر رود و نیازمند ناوگان بزرگتری باشیم. اما در مورد ماموریت های ترافیکی هم اکنون آمار حدودا مشابه گذشته است.
وی همین طور در پاسخ به سوالی درباره سهم اورژانس تهران از برداشت اخیر وزارت بهداشت از صندوق ذخیره ملی، اظهار داشت: برای خرید تجهیزات مبلغی به ما ارائه نشده است، البته از شروع سال تا کنون دکتر نمکی و معاون توسعه به ما لطف کرده و مبالغی برای اورژانس تهران فرستاده اند، اما باتوجه به کسری بودجه ای که امسال با آن مواجهیم، نیازمند همکاری و نگاه بهتری در بودجه ها هستیم تا بتوانیم امسال را بگذرانیم و کرونا نیز به تدریج کم شود.
صابریان همین طور اظهار داشت: تظاهرات کرونا در افراد مختلف متفاوت می باشد و ما برمبنای شرایط بیمار، خدمات و درمان های متفاوتی ارائه می دهیم. در حدی که بتوانیم افراد مبتلا را به شرایط پایدار برسانیم، در خانه خدمات ارائه می نماییم.
وی درباره مشکلات اورژانس تهران در حوزه تجهیزاتی، اظهار داشت: در اورژانس تهران بین 25 تا 30 درصد بودجه مان کسری بودجه داریم و پولی که به ما ارائه می شود، کفاف حقوق و اضافه کار نیروها را هم نمی دهد. البته برای خرید تجهیزات مشکل خاصی نداریم و مشکل مان بودجه ای و مالی است.




منبع:

1399/04/11
16:14:20
5.0 / 5
2686
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج