رئیس اورژانس كشور خبر داد

خرید بالگرد دید در شب در صورت تأمین منابع در بودجه ۹۸

خرید بالگرد دید در شب در صورت تأمین منابع در بودجه ۹۸

به گزارش اعصاب سنج رئیس اورژانس كشور با اشاره به فعالیت ۴۱ پایگاه اورژانس هوایی در سطح كشور، اظهار داشت: اگر بودجه ۹۸ برای سازمان اورژانس كافی باشد درصدد این هستیم كه تعدادی بالگرد دید در شب خریداری نماییم.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، پیرحسین كولیوند امروز چهارشنبه ۲۶ دی در مراسم افتتاح پایگاه اورژانس هوایی بعثت در همدان با بیان این خبر اظهار نمود: با عنایت به فعالیت ۴۱ اورژانس هوایی در كشور تا كنون ۲۴ هزار مصدوم و بیمار توسط پایگاه های هوایی جابه جا شده اند كه از این تعداد حدود ۶۵ درصد به اتاق عمل منتقل شده اند.
وی افزود: فعالیت پایگاه اورژانس هوایی، فواید فراوانی همچون كاهش ۵۵ درصدی مرگ مادران باردار، پیشگیری از مرگ مصدومان و بیماران بدحال كه دسترسی به بیمارستان و اورژانس نداشته و پیشگیری از بروز عوارض ناشی از تأخیر درمان را دارد.
كولیوند خاطرنشان كرد: از میان ۴۱ فروند بالگردهوایی، ۱۰ فروند متعلق به وزارت بهداشت و ۳۱ بالگرد دیگر هم با همكاری سپاه و بخش خصوصی در اختیار پایگاه ها قرار گرفته است.
وی با اشاره به توسعه و افزایش پایگاه ها در فاز دوم عنوان كرد: خوشبختانه فاز یك این عملیات تكمیل و در فاز دوم در صدد افزایش تعداد پایگاه ها به ۵۴ مركز و همینطور در فاز سوم هم با برنامه ریزی دقیق درصدد توسعه و تجهیز این پایگاه ها هستیم.
كولیوند تصریح كرد: یكی دیگر از برنامه‎های اورژانس در سطح كشور، خرید ۴۰۰ آمبولانس و خودروهای دو دیفرانسیل در مناطق سردسیر و برفی بود كه تعداد قابل توجهی از این خودروها به شهر همدان اختصاص داده شده كه می تواند خدمات خوبی را به بیماران عرضه نماید.
وی با اشاره به اعتبار اورژانس هوایی افزود: جهت راه اندازی و فعالیت اورژانس هوایی در سطح كشور، مبلغی بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است.
كولیوند اضافه كرد: حالا ۳۰۰۰ پایگاه اورژانس شهری و جاده ای در سطح كشور فعالیت می نمایند كه با عنایت به تصویب قانون در سال ۸۶ تعداد این پایگاه ها باید دوبرابر شود.
وی با اشاره به اختصاص بودجه ۹۸ به اورژانس بیان كرد: اگر بودجه ۹۸ برای سازمان اورژانس كافی باشد درصدد این هستیم كه تعدادی بالگرد دید در شب خریداری نماییم.
رئیس اورژانس كشور ضمن قدردانی از نمایندگان استان همدان، اقدامات و نقش آنان را در تبدیل نهاد اورژانس به سازمان اورژانس بسیار مؤثر دانست.


دبیر خبر: منیره كربلایی


1397/10/27
22:11:18
5.0 / 5
4477
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج