مدیركل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد

توقف ارزیابی وسع برای متقاضیان بیمه سلامت مجانی

توقف ارزیابی وسع برای متقاضیان بیمه سلامت مجانی

به گزارش اعصاب سنج مدیركل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد ملی كرونا ارزیابی وسع به علت شیوع بیماری كرونا تا آخر سال جاری برای متقاضیان بیمه مجانی كه قصد دارند از خدمات بخش دولتی استفاده كنند، متوقف گردید.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر داود حاج قاسمعلی اظهار داشت: براین اساس طبق ابلاغ به ادارات کل استانی، ارزیابی وسع برای روستائیان، متقاضیان جدید و بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی، در صورتیکه خدمات شان محدود به بخش دولتی باشد، متوقف شده و به صورت مجانی می توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران اضافه کرد: این افراد در صورتیکه بیمه مجانی دریافت نمایند، صرفاً می توانند به بخش های دولتی سرپایی و بستری بیمارستان ها رجوع کنند.
حاج قاسمعلی اظهار داشت: اگر کسی متقاضی استفاده از خدمات بخش خصوصی باشد، باید ارزیابی وسع شود و یا بنابر خوداظهاری سرانه مصوب یک سال را پرداخت کند.
بر مبنای اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت، مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران اضافه کرد: همینطور افراد در صورت اعلام ارزیابی وسع از جانب وزارت رفاه در صورتیکه مشمول دهک ۴، ۵ و ۶ باشند، می توانند دفترچه بیمه ایرانی ها را با پرداخت ۵۰ درصد دریافت نمایند و از این پوشش بیمه ای برای رفتن به بخش خصوصی هم استفاده کنند.
منبع:

1399/09/09
22:31:27
5.0 / 5
1065
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج