فرمانده عملیات مقابله با كرونا در تهران مطرح كرد

اجرای طرح شهید سلیمانی در منطقه ۴ تهران زمینه ساز تحول در وضعیت كرونا استان

اجرای طرح شهید سلیمانی در منطقه ۴ تهران زمینه ساز تحول در وضعیت كرونا استان

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اعلان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی می تواند نقش به سزایی در بیماریابی، ردیابی بیماران و همین طور کاهش بار بیمارستان ها داشته باشد، اشاره کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی در منطقه 4 می تواند تحولی در استان تهران را رقم بزند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی امروز چهارشنبه در مراسم رزمایش طرح حاج قاسم سلیمانی در منطقه ۴ تهران که با حضور سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ برگزار شد، اظهار نمود: برما واجب است که در لوای این طرح که به نام شهید سردار سلیمانی مزین شده است، دست به دست هم دهیم و با همگرایی و همدلی حرکات سازنده ای را رقم بزنیم.
وی با اشاره به پیچیدگی های اجتماعی، جغرافیایی و شهری استان تهران، اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی را در استان تهران مطلوب توصیف کرد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران همدلی و همگرایی کادر بهداشت و درمان و نیروهای بسیج را مهمترین عامل موفقیت طرح حاج قاسم سلیمانی در محلات شهر تهران برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا عنوان نمود.
زالی با اعلان اینکه هویت محلات شهر تهران، وضعیت متفاوتی نسبت به سایر شهرها دارد، اظهار داشت: هویت محلات تهران وضعیت محلات را از نظر اجتماعی و فرهنگی با یکدیگر متمایز می کند و بدین جهت ابتکارات اجتماعی در هر محله باید با درنظر گرفتن مختصات اجتماعی و فرهنگی آن محله باشد.
وی وجود ۲۲ منطقه و ۳۷۰ محله را در استان تهران مستلزم برنامه ریزی دقیق و مدون برای اجرای طرح های اجتماعی همچون طرح حاج قاسم سلیمانی عنوان نمود.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اشاره کرد: طرح محله محور شهید سلیمانی بعنوان طرحی گسترده، پیوسته و مانا باید مورد توجه قرار بگیرد، برای اینکه در طولانی مدت می تواند در همه ابعاد بعنوان یک راهبرد اجتماعی قابل اعتنا باشد.
زالی طرح محله محور حاج قاسم سلیمانی را دارای ظرفیت های فراوان برای محرومیت زدایی، فقرزدایی و افزایش سواد سلامت در استان تهران دانست.
وی با اعلان اینکه منطقه ۴ استان تهران پرجمعیت ترین منطقه استان است که تراکم جمعیتی قابل توجهی دارد، اظهار داشت: این منطقه یکی از نقاط داغ کروناست و بنا بر این بعنوان پایلوت اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی برگزیده شد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اعلان اینکه اجرای طرح شهید سلیمانی می تواند نقش به سزایی در بیماریابی، ردیابی بیماران و همین طور کاهش بار بیمارستان ها داشته باشد، اشاره کرد: اجرای طرح شهید سلیمانی در منطقه ۴ می تواند تحولی در استان تهران را رقم بزند.
زالی با اشاره به شکل گیری طرح هرخانه یک پایگاه سلامت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهار نمود: همدلی شکل گرفته بین نیروهای بسیج و کادر بهداشت و درمان در طرح محله محور شهید سلیمانی، می تواند در اجرای طرح هرخانه یک پایگاه سلامت نیز راهگشا باشد.
در بخش دیگری از این برنامه که با حضور معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، شهردار منطقه ۴ و ریاست امور مساجد شرق تهران برگزار شد، سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص)، ضمن گرامیداشت یاد شهدای سلامت، شهید فخری زاده و شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: خوشبختانه قرارگاه بسیار منسجم و مطلوبی برای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه ۴ شکل گرفته است که می تواند در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا نقش موثری داشته باشد.
وی با اشاره به فشارهای سنگین مدیریت کرونا، از زحمات تمامی کادر بهداشت و درمان خصوصاً دکتر زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران قدردانی کرد.
سردار حسن زاده افزود: اجرای طرح شهید سلیمانی بعنوان یکی از بزرگترین طرح های مقابله با کرونا با هدف قطع زنجیره بیماری به صورت ملی و همزمان در تمامی استانها همچون استان تهران از ۱۲ آبان ماه شروع شد.
وی با اشاره به همکاری کادر بهداشت و درمان، نیروهای بسیج و سپاه، آموزش و پرورش و همین طور شهرداری در اجرای این طرح محله محور، اظهار داشت: این کار بزرگ مردمی بعنوان یک الگو در کشورهای دیگر نیز مورد توجه قرار گرفته است.
فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) با اعلان اینکه تا کنون نزدیک به یک میلیون خانه مورد مراجعه حضوری تیم های طرح شهید سلیمانی قرار گرفته است، همکاری بین نیروهای مختلف و همین طور همراهی مردم را عامل نتایج اثربخش طرح محله محور شهید سلیمانی عنوان نمود.
بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سردار حسن زاده اشاره کرد: بزرگترین همدلی و همراهی برای اجرای دستورالعمل های بهداشتی از طرف مردم شکل گرفته است و ادامه این همدلی می تواند شیب کنترل بیماری را به سمت مطلوب پیش برد.
او در آخر ضمن قدردانی از کادر بهداشت و درمان کشور که نزدیک به ۱۰ ماه با حضور در مراکز بهداشتی و درمانی بعنوان کانون های آلودگی، حیات خودرا برای حفظ حیات هموطنان به مخاطره انداخته اند، از تمامی نیروهای بسیج که با وجود انجام وظایف شغلی و تحصیلی خود به صورت داوطلبانه برای اجرای طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی تلاش می کنند، قدردانی کرد.1399/10/03
21:52:53
5.0 / 5
10872
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج