تزریق واکسن کرونا هر ۶ یا ۹ ماه یکبار در کشور

تزریق واکسن کرونا هر ۶ یا ۹ ماه یکبار در کشور

معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران درباره تزریق دوز سوم واکسن کرونا، اظهار داشت: یکی از برنامه های ملی در وزارت بهداشت واکسیناسیون است و این مهم حداقل باید تا دو سال آینده صورت گیرد. در حقیقت بین 6 تا 9 ماه یک دفعه، کل کشور باید واکسینه شوند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دکتر نادر توکلی با اشاره به اینکه حوزه بهداشت و درمان کشور برای واکسیناسیون، زیرساخت های خیلی خوبی در مراکز مخصوص این کار فراهم نموده است، اظهار داشت: با دو شیفته شدن مراکز واکسیناسیون در تهران، تعداد تزریق واکسن روزانه افزایش پیدا کرده است.
وی ضمن اشاره به این که تامین واکسن در دستور کار نخست وزارت بهداشت و درمان است، اظهار نمود: این وزارتخانه پیگیر تامین واکسن از برندهای متنوع موجود از کشورهای مختلف و همین طور استفاده از واکسن های تولید داخل است. تامین این واکسن ها بطور قطع در تسریع واکسیناسیون اثر بسیار زیادی خواهد گذاشت و گروه های سنی زیادی را واکسینه خواهیم کرد.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران از شروع به کار واکسیناسیون مشاغل آگاهی داد و بیان کرد: در برنامه نزدیک در نظر داریم خیلی سریع به واکسیناسیون تمام افراد بالای ۱۸ سال برسیم برای اینکه با واکسیناسیون افراد بالای ۶۰ سال، مرگ ومیرها بیشتر در سنین ۴۰ تا ۶۰ سال اتفاق می افتد.
وی گروه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال را گروه مولد و سازنده جامعه عنوان نمود و اضافه کرد: مرگ ومیر در این گروه سنی تبعات اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی دارد و به همین جهت تمرکز اصلی افزایش سرعت واکسیناسیون عمومی در جامعه است.
توکلی در پاسخ به این سوال که متولی واردات واکسن چه سازمانی است؟، اظهار داشت: سازمان دارو و غذا و معاونت بهداشت وزارت بهداشت متولی پیگیری مجوزهای واردات هستند. البته برخی از واکسن ها بوسیله هلال احمر وارد می شوند همچون سینوفارم که از این طریق صورت می گیرد.
وی درباره واردات واکسن بخش خصوصی، اظهار نمود: آنچه اهمیت دارد این است که واکسن به شکل ایمن و مطمئن، بدون این که زنجیره سرمایش آن گرفتار اشکال شود به مردم برسد و تزریق شود. واکسنی که از زنجیره سرما بیرون رود پس از چند ساعت اثر خودرا از دست می دهد. تضمین کاملی وجود ندارد که زنجیره سرما در واکسن هایی که بخش خصوصی وارد می کنند رعایت شود.
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در تهران که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، درباره تزریق دوز سوم عنوان کرد: یکی از برنامه های ملی در وزارت بهداشت و درمان واکسیناسیون است و این مهم حداقل باید تا دو سال آینده صورت گیرد. در حقیقت بین ۶ تا ۹ ماه یک دفعه، کل کشور باید واکسینه شوند.1400/06/12
17:11:58
5.0 / 5
546
تگهای خبر: بهداشت , تولید , خصوصی , دارو
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج