وزیر بهداشت: دولت در تلاش است كه مشكلات مردم را برطرف كند

وزیر بهداشت: دولت در تلاش است كه مشكلات مردم را برطرف كند

اعصاب سنج: وزیر بهداشت با بیان این كه وقوع سیل موجب بروز مشكلات زیادی برای مردم شد و مردم مشكلات را تحمل كردند، اما سالی پربار برای كشاورزان خواهد بود، اظهار داشت: باید از ظرفیت بیمه ها برای برطرف نمودن پاره ای از مشكلات به وجود آمده ناشی از سیل استفاده نمود.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، سعید نمكی در جلسه مدیریت بحران الیگودرز اظهار نمود: عده‎ای از عزیزان در استان‎های مختلف بی خانمان شدند و مردم مشكلات زیادی را تحمل كردند ولی سالی پربار برای كشاورزان خواهد بود چراكه زاگرس به شدت در معرض خطر بود و بیماری‎های بلوط ناشی از خشكسالی است.

وی افزود: اگر روزی زاگرس می خشكید تمام زاگرس نشینان باید به ناكجا آباد كوچ می‎كردند و این رحمت الهی را باید افزون‎تر از عذابی تلقی نماییم كه بر مردم تحمیل شد.

نمكی با اشاره به اینكه در نخستین نشست دولت در سال جدید به مشكلات ناشی از سیل پرداختیم و مصوباتی داشتیم، اضافه كرد: امسال برای ما در اداره كشور سال سختی است. امسال از نظر فشارهای اقتصادی سال جدیدی را با مختصات جدید در كشور تجربه می‎كنیم كه از سال های گذشته سخت‎تر است.

وی بیان كرد: در جلسه هیات دولت تصویب گردید به كسانی كه خانه هایشان تخریب شده 150 میلیون ریال وام بلاعوض و تا 350 میلیون ریال هم تسهیلات ارزان قیمت پرداخت گردد.

نمكی افزود: همین طور به منازلی كه مرمت نیاز دارند 50 میلیون ریال بلاعوض و مقداری بعنوان وام ارزان قیمت پرداخت خواهد شد.

وزیر بهداشت اضافه كرد: كسانی كه كه اراضی كشاورزی‎شان لطمه دیده هر هكتار 20 میلیون ریال و باغات به ازای هرهكتار 50میلیون ریال بلاعوض می‎گیرند و دامپروری برای دام سبك پنج میلیون ریال و دام سنگین 30میلیون ریال و برای حوضچه‎های پرورش ماهیان سردآبی رقمی پرداخت می‎شود.

نمكی با اشاره به اینكه بیمه‎ها باید در این راستا به تعهدات خود عمل كنند تا بتوانیم برای برطرف نمودن مشكلات مردم از ظرفیت بیمه ها استفاده نمائیم، اظهار داشت: دولت در تلاش است كه مشكلات مردم را برطرف كند.1398/01/10
22:55:27
5.0 / 5
4710
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بیمه
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
AsabSanj اعصاب سنج