معاون كل وزارت بهداشت:

فناوری های دیجیتال به افزایش بهره وری از منابع كمك می نماید

فناوری های دیجیتال به افزایش بهره وری از منابع كمك می نماید

به گزارش اعصاب سنج معاون كل وزارت بهداشت اظهار داشت: در كشورهای مختلف در تمام حوزه های خدماتی همچون حوزه بهداشت و درمان، از ۲۰ تا 30 درصد از منابع استفاده بهینه نمی گردد و فناوری های دیجیتال و كسب و كارهای نوین می توانند در صرفه جویی مالی و استفاده بهینه از منابع كمك موثری كنند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر ایرج حریرچی در همایش كارآفرینی فناوری های دیجیتال پزشكی و سلامت كه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، اظهار نمود: به چهار هدف اصلی در نظام سلامت كه شامل افزایش سلامت مردم، محافطت از مردم در مقابل هزینه های سلامت، افزایش رضایتمندی مردم و افزایش كارایی است، باید توجه بیشتری كرد.
وی با اشاره به اینكه ۱۰.۴ درصد از تولید ناخالص جهانی صرف حوزه سلامت می شود، اشاره كرد: هزینه های بهداشتی و درمانی در دنیا بیشتر از مجموع هزینه های نفت، گاز و تسلیحات جهانی است و در ۵۰ سال قبل در تمام كشورها هزینه های بهداشتی و درمانی افزایش مستمر پیدا كرده است كه این حجم عظیم مالی فرصت بزرگی برای سرمایه گذاری در فناوری های دیجیتال مربوط به حوزه سلامت فراهم می آورد.
حریرچی بیان كرد: در كشورهای مختلف در تمام حوزه های خدماتی همچون حوزه بهداشت و درمان، از ۲۰ تا ۳۰ درصد از منابع استفاده بهینه نمی گردد و فناوری های دیجیتال و كسب و كارهای نوین می توانند در صرفه جویی مالی و استفاده بهینه از منابع كمك موثری كنند.
بنابر اعلام وبدا، معاون كل وزارت بهداشت اشاره كرد: محدودیت های مالی یكی از مهمترین موانع برای دستیابی به اهداف حوزه سلامت است و به نسبت مشخصی از درآمد سرانه ناخالص ملی برای حفظ هر سال عمر می توان هزینه كرد. بدین سبب با استفاده از فناوری های دیجیتال هم بهره وری از منابع باید افزایش یابد و هم تكنولوژی های جدید حوزه سلامت در دسترس عموم مردم قرار گیرد.
بنابر اعلام اداره كل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان نظام پزشكی، همین طور دكتر محمدرضا ظفرقندی - رئیس كل سازمان نظام پزشكی در این مراسم فناوری های پزشكی و سلامت، اظهار داشت: ارتقای زیست بوم فناورانه در حوزه نظام سلامت، شناسایی نیازها و حل نیازهای آموزشی و پژوهشی آینده محور در بستر تكنولوژی های جدید و توسعه استارت آپ های فناورانه و كوشش برای ورود شركت های دانش بنیان در عرصه نظام سلامت از رویكردهای بسیار مهم و مورد توجه سازمان نظام پزشكی و جامعه پزشكی كشور است و در این راه دست همه فناوران را به گرمی می فشاریم.
این رویداد كه توسط سازمان نظام پزشكی و با همكاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همكاری شتابدهنده تخصصی ابر زندگی انجام شد آغازی بر توسعه فناوری های دیجیتال سلامت با رویكرد فناوری های آینده محور بود. در این رویداد ۱۰۰ تیم فناور شركت كرده و طرح ها و فناوری های خودرا در معرض داوری و سرمایه گذاری قرار دادند. ۱۰ تیم برگزیده برای آغاز پروسه شتابدهی به شتاب دهنده های تخصصی عرضه شدند.
منبع:

1398/06/09
21:01:07
5.0 / 5
4746
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
AsabSanj اعصاب سنج