ارائه خدمات اورژانسی به بیشتر از ۱۰۰هزار زائر اربعین حسینی

ارائه خدمات اورژانسی به بیشتر از ۱۰۰هزار زائر اربعین حسینی

اعصاب سنج: رییس كمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی اظهار داشت: از ۲۱ مهر تا ۱۰ آبان ماه سال جاری، صد هزار و ۶۰۱ نفر از زائران در بخش اورژانس پیش بیمارستانی و ۱۳۸ هزار و ۹۳۱ نفر در بخش بیمارستانی، از خدمات درمانی و فوریت های پزشكی بهره مند شدند.


به گزارش اعصاب سنج به نقل از ایسنا، دكتر پیر حسین كولیوند با بیان این خبر تصریح كرد: از صد هزار و ۶۰۱ نفر زائری كه از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی (۱۱۵) بهره مند شدند، ۵۹هزار و ۴۵۸ نفر مرد و ۴۱هزار و ۱۴۳ نفر زن بودند. همینطور در این مدت علاوه بر ۹۲هزار و ۶۳۲ زائر ایرانی، ۷هزار و ۹۶۹ زائر از اتباع خارجی خدمات مورد نیاز را دریافت نمودند.

وی خاطرنشان كرد: در بازه زمانی مذكور و در حوادث غیرترافیكی، ۴۴۶۸ بیمار به مراكز درمانی منتقل و ۹۴هزار و ۹۱۷ نفر به صورت سرپایی در محل درمان شدند. همینطور در حوادث ترافیكی ۹۵۹ نفر به مراكز درمانی منتقل و ۲۴۶ نفر در محل درمان شدند.

سرپرست سازمان اورژانس كشور درمورد عرضه خدمات بیمارستانی به زائران اربعین حسینی اظهار داشت: از ۲۱ مهر تا ۱۰ آبان ماه، ۱۳۸ هزار و ۹۳۱ نفر از خدمات بیمارستانی بهره مند شدند كه ۷۷هزار و ۲۶۴ نفر از آنها مرد، ۶۱هزار و ۶۶۷ نفر از آنها زن بوده و از این تعداد ۱۳۸ هزار و ۳۱۶ نفر ایرانی و ۶۱۵ نفر نیز، اتباع خارجی بودند.

رییس كمیته بهداشت و درمان اربعین حسینی با اشاره به رجوع ۳۹۵۱۸ نفر به درمانگاه های سیار و ۳۰۳۵۰ نفر به درمانگاه های تخصصی در مناطق مرزی، تصریح كرد: تا كنون ۱۳۴ هزار و ۴۵۳ نفر از بیماران و مصدومان بعد از دریافت خدمات درمانی از مراكز درمانی ترخیص شده اند، اما هنوز ۴۴۷۱ نفر در بیمارستان ها بستری هستند.

كولیوند اضافه كرد: در این مدت، ۴۳ نفر از بیماران و مصدومان توسط بالگردهای اورژانس هوایی به مراكز درمانی منتقل شدند كه ۳۲ نفر از آنها مربوط به حوادث غیرترافیكی و ۱۱ نفر مربوط به حوادث ترافیكی بوده اند.

وی تصریح كرد: در مدت مذكور، ۲۳۰ نفر از مصدومان و بیماران از كشور عراق به پایانه های مرزی منتقل و با استفاده از اورژانس به بیمارستان های مشخص شده، انتقال یافتند كه از این بین، ۲۱۲ نفر به مرز مهران، ۱۱ نفر به مرز شلمچه و ۷ نفر به مرز چذابه منتقل شدند.

رییس كمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین حسینی اظهار داشت: همكاران ما در اورژانس ۱۱۵ به ۱۹۴ نفر در مرز دوغارون، ۶۳۸۴ نفر در مرز میرجاوه، ۶۹۷ نفر در مرز آستارا، ۴۲۸۴۱ نفر در مرز مهران، ۱۳۴۵۷ نفر در مرز چذابه و ۳۷۰۲۸ نفر در مرز شلمچه، خدمات فوریت های پزشكی را عرضه كردند.

بنابر اعلام وبدا، كولیوند درباره خدمات بهداشتی عرضه شده توسط كارشناسان وزارت بهداشت، اظهار داشت: كارشناسان بهداشتی وزارت بهداشت در مناطق مرزی و كشور عراق، كنترل و نظارت های لازم را انجام دادند؛ به گونه ای كه در این بازه زمانی ۱۰۶۰۳ بازدید توسط تیم های بهداشتی وزارت بهداشت در كشور عراق، ۱۷۸۲ مورد اصلاح سیستم آبرسانی و پساب، ۳۰۲۰ مورد نظارت بر توزیع غذا، ۳۴۰۰ مورد سنجش پرتابل و ۴۱۱۴ مورد كلرسنجی انجام دادند.

وی با اشاره به كلرزنی ۴ میلیون و ۱۷۷ هزار و ۵۰۰ لیتر آب با حضور كارشناسان وزارت بهداشت در كشور عراق، اظهار داشت: در این مدت به ۴۱۹۶۷ نفر زائران و ۱۳۰۲۱ نفر از خادمین موكب ها، آموزش های لازم بهداشت فردی و محیط عرضه شد.1397/08/12
13:40:55
5.0 / 5
4371
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج