گزارش جدید محققان نشان می دهد؛

افزایش مرگ و میر ناشی از سرطان پوست در جهان

افزایش مرگ و میر ناشی از سرطان پوست در جهان

اعصاب سنج: طبق نتایج یك مطالعه جدید، نرخ مرگ ناشی از سرطان پوست ملانوما در اغلب كشورها در حال افزایش می باشد، اما در بعضی كشورها این نرخ در میان زنان ثابت یا درحال كاهش است.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، محققان داده های سازمان بهداشت جهانی مربوط به ۳۳ كشور را بین سال های ۱۹۸۵ تا ۲۰۱۵ بررسی كردند. بررسی ها نشان داد نرخ مرگ و میر ناشی از ملانوما در مردان در همه كشورها، بجز یك كشور، افزایش داشته است.
در تمام ۳۳ كشور، مرگ ناشی از سرطان پوست ملانوما در مردان بالاتر از زنان بود.
بین سال های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵، بالاترین میانگین مرگ ناشی از ملانوما درطول سه سال در كشورهای استرالیا (۵.۲۷ مرگ به ازای هر ۱۰۰ هزار مرد و ۲.۵۳ به ازای هر ۱۰۰ هزار زن) و اسلوونی (۳.۸۶ به ازای هر ۱۰۰ هزار مرد و ۲.۵۸ در زنان) بود.
طبق گزارش محققان، ژاپن دارای پایین ترین نرخ مرگ ناشی از ملانوما (۰.۲۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار مرد و ۰.۱۸ نفر در مورد زنان) بود.
جمهوری چك تنها كشوری بود كه نرخ مرگ ناشی از ملانوما در مردان كاهش داشته و بین سال های ۱۹۸۵ و ۲۰۱۵، سالانه كاهش ۰.۷ درصدی داشته است.
در طول این مدت، اسرائیل و جهوری چك دارای بالاترین میزان كاهش نرخ مرگ در میان زنان بوده اند (به ترتیب ۲۳.۴ و ۱۵.۵ درصد).
به گفته محققان باید تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا فاكتورهای اصلی در كاهش یا افزایش نرخ مرگ و میر ناشی از ملانوما مشخص شود.
فاكتور خطر اصلی مبتلا شدن به ملانوما قرارگیری بیش از حد در معرض اشعه ماورابنفش نورخورشید است كه مردان در این زمینه كمتر از خود مراقبت می كنند.

1397/08/16
14:32:43
5.0 / 5
5053
تگهای خبر: بهداشت , سرطان
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
AsabSanj اعصاب سنج