رئیس سازمان اورژانس كشور خبر داد؛

۵۳ فوتی با گاز CO در كشور

۵۳ فوتی با گاز CO در كشور

اعصاب سنج: رئیس سازمان اورژانس كشور، آخرین وضعیت مسمومیت با گاز co از اول مهر تا 24 آبان 98 را اعلام نمود.به گزارش اعصاب سنج به نقل از مهر، پیر حسین كولیوند، اظهار داشت: در مجموع در استان های تهران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، فارس، مازندران و اصفهان ۸۵۰ نفر با گاز co مسموم و ۵۳ نفر فوت شدند.
وی اضافه كرد: ۲۱۴ از مسموم شدگان در محل درمان و ۶۳۶ نفر از آنها به مراكز درمانی اعزام شدند.
رئیس سازمان اورژانس كشور گفت: بیشترین آمار مسمومیت با گاز co در استان های تهران با ۱۵۶ نفر، آذربایجان شرقی با ۸۹ نفر و خراسان رضوی با ۸۸ نفر گزارش شده است.
كولیوند اضافه كرد: بیشترین آمار مسمومیت منجر به فوت در استان های تهران با ۸ نفر، فارس ۸ نفر، مازندران ۵ نفر و اصفهان با ۵ نفر بوده است.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، استفاده از آبگرمكن یا بخاری های مستعمل یا دارای نقص فنی و فاقد دودكش یا دارای دودكش بدون عملكرد مناسب در منزل بیشترین موارد مبتلاشدن به مسمومیت را تشكیل می دهد. همین طور در محیط های سربسته مانند اتاق، آپارتمان، قایق و چادر مسافرتی خصوصاً زمانی كه راه های خروج هوا بسته شده باشد، خطر مسمومیت با گاز به شدت افزایش می یابد.
بر اساس سفارش وزارت بهداشت، در صورت امكان خاموش كردن وسایل گرمایشی گازی در زمان استراحت شبانه، باز گذاشتن در و پنجره برای ایجاد جریان هوا در زمان استفاده از وسایل گرمایشی گازسوز و استفاده از سنسور اعلام انتشار گاز مونوكسید كربن، اقدامات پیشگیرانه خوبی برای مسمومیت با گاز CO است.
وزارت بهداشت به هموطنان سفارش كرد: اگر با افراد گرفتار مسمومیت مواجه شدید، در گام اول، پنجره ها و درها را باز كنید تا هوای تازه در فضا جریان پیدا كند. اگر امكان جابه جایی افراد را دارید آنها را به فضای باز ببرید. شیرگاز یا وسیله گرمایشی را ببندید و آنرا خاموش كنید. بعد از خارج كردن مصدوم از محیط آلوده، فورا با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرید.


منبع:

1398/08/26
08:47:26
5.0 / 5
4788
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
AsabSanj اعصاب سنج